Wiązanki, bukiety ślubne, florystyka

admin, Luty 22, 2015

bukiety ślubne

Jedną z usług, która odgrywa ważną rolę w trakcie organizacji ślubu i wesela, jest florystyka ślubna. Aranżacje kwiatowe wykorzystujące żywe kwiaty obecnie znaleźć możemy w różnych miejscach. Podstawowym jest oczywiście kościół, w którym wypada, aby na ołtarzu były żywe kwiaty. Tym zagadnieniem z pewnością zajmie się profesjonalny florysta, który podpowie, jakie kwiaty wybrać, które dadzą najlepszy efekt. Kwiaty dominują także w wystroju sali weselnej.

To obok balonów jeden z najpopularniejszych środków upiększających wnętrza przyjęć weselnych. Warto jest przedyskutować z florystą to, jakie kwiaty w tym miejscu będą najlepsze, które z nich wykorzystać przy stole państwa młodych, a które rozstawić na stołach gości. Przez przystąpieniem do ubierania sali warto jest już zapoznać się z przygotowanymi przez florystę aranżacjami. Te powinien on mieć zestawione w katalogu, bądź też w swoim portfolio. Postarajcie się wybierać te kwiaty, które utrzymają długo świeżość i wytrwają w dobrej formie do samego rana.

Jednym z pól, na którym może się popisać florysta, jest samochód pary młodej, który również można przyozdobić kwiatami. Nie można także zapomnieć o bardzo ważnym bukiecie ślubnym, który powinien być przysłowiową wisienką na torcie w pracy florysty ślubnego.

 

Bukiety ślubne, wiązanki ślubne
Dla wielu bukiet ślubny to drobiazg. Tak nie jest jednak w przypadku panny młodej, która chce, aby wiązanka kwiatów stała się jej wizytówką i była podziwiana przez zaproszonych gości. Dlatego też o bukiecie ślubnym trzeba pomyśleć odpowiednio wcześnie, choć nie musimy robić tego już na rok przed datą ślubu. Ta kwestia dotyczy jedynie uzmysłowienia sobie spójnej wizji całego zestawienia, to jest bukiet, suknia, fryzura, itd. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż wszystko w naszym stroju będzie ze sobą współgrać.

Przede wszystkim bukiet panny młodej powinien być dopasowany do sukni ślubnej. Jeżeli jest ona prosta i subtelna, bukiet może być nieco bardziej ekstrawagancki, chociaż nie przesadzajmy z tym. W przypadku sukni bogato zdobionej robimy wręcz odwrotnie. Wiązanka powinna być prosta i klasyczna. Przy wyborze wiązanki weźmy też pod uwagę naszą posturę i sylwetkę.

Z kolei dobierając same kwiaty obecnie nie musimy się w żaden sposób hamować. Wybieramy takie, jakie się nam podobają. Jednakże zwróćmy uwagę na to, by nie brudziły, a także sprawdźmy, czy przyjemnie pachną. Jeżeli zamawiamy bukiet ślubny nie możemy również zapomnieć o kwiatku do butonierki pana młodego. Panny młode, które chcą przyozdobić się dodatkowo wpiętymi we włosy kwiatami, powinny również takowe zamówić wcześniej.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,